Головна » 2018 » Березень » 20 » Прес-реліз до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом
16:28
Прес-реліз до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

Протягом останніх років епідемічна ситуація щодо туберкульозу, як і в країні загалом, так і в Одеській області залишається напруженою.

За критеріями Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я Україна відноситься до країн з високим рівнем захворюваності – понад 30 випадків на 100 тисяч населення. В 1995 році в Україні оголошено епідемію туберкульозу, оскільки кількість хворих перевищила 1% населення.

Щорічно в державі реєструються 40 – 50 випадків вперше виявленого захворювання на 100 тисяч населення, рівень смертності від 10 до 15 випадків на 100 тис. населення.

На території Одеської області у 2017 році показники захворюваності всіма активними формами туберкульозу та смертності становили 99 і 11 на 100 тисяч населення (відповідно).

З початку 2018 року вже зареєстровано 356 випадків вперше виявленого туберкульозу, що становить   15,1 на 100 тис. населення.

24 марта в 1882 году Роберт Кох (RobertKoch)відкрив збудника туберкульозу, за що році вчений отримав Нобелівську премію в галузі медицини (1905). Цей День Всесвітньою організацією охорони здоров’я (WorldHealthOrganization) був оголошений Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом(WorldTuberculosisDay). З 1998 року він отримав офіційну підтримку ООН.

Символ Дня боротьби з туберкульозом - біла ромашка, як символ здорового дихання. Хоча офіційно сьогоднішня дата була затверджена в 1982 році, але проведення протитуберкульозних заходів почалося в світі ще в кінці 19 - початку 20 століть і ґрунтувалося на благодійну діяльність. Вважається, що саме тоді й народилася ідея Дня Білої квітки, коли в Женеві вперше на вулиці вийшли молоді люди і дівчата зі щитами, посипаними квітами білої ромашки. Вони збирали пожертви для лікування хворих на туберкульоз. Потім дані акції стали проходити і в інших європейських країнах, а продаж ромашок привертала увагу населення і приносила протитуберкульозних організаціям дохід.
 З 9 мільйонів чоловік, які щорічно захворюють на туберкульоз, 3 мільйони хворих не проходять лікування та інфікують оточуючих. Але, необхідно пам’ятати, що туберкульоз виліковний, і робота в цьому напрямі ведеться постійно. Тому, метою проведення WorldTuberculosisDay є, перш за все, підвищення обізнаності населення планети про глобальну епідемію цієї хвороби і зусиллях по її ліквідації, про методи профілактики і боротьби з нею.
Для активного виявлення хворих велике значення має проведення профілактичних флюорографічних оглядів, особливо серед працівників декретованих професій, підприємств приватної форми власності, непрацюючого і сільського населення, так само мігрантів і осіб без певного місця проживання.
В рамках проведення Всеукраїнського Дня боротьби з туберкульозом проводиться комплекс заходів щодо підвищення санітарної освіти населення Одеської області і залучення уваги громадськості до проблеми туберкульозу. Не залишайтесь байдужими до проблеми туберкульозу.
Переглядів: 83 | Додав: mazurvale2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar