Головна » 2018 » Вересень » 25 » Санепідситуація залишається на контролі
14:06
Санепідситуація залишається на контролі

За даними моніторингу рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився на 29,5%, у тому числі серед дорослих  - на 41%, серед дітей до 17 років - на 24,2%.

        В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей  до 17 років - до 74%. Найуразливішою залишилась вікова група 1-4 роки  - 55%.

             За даними етіологічної розшифровки захворілих на гострі кишкові інфекції  на бактеріальні збудники припадало: клебсієла пневмонія – 42,2%, ентеробактер  -16,7%, стафілокок ауреус –24,4%, сальмонела ентерітідіс –7,8%, псевдомонада -2,3%, шигела Зоне - 3,3%, сальмонела тіфі муріум  - 1,1%, сальмонела Вірхов -1,1%, сальмонела Мюнхен – 1,1% .

             Згідно факторного аналізу 20,3% хворих пов’язують своє захворювання з вживанням готових домашніх страв з порушенням технології приготування та зберігання; 16,8% - з вживанням немитих овочів та фруктів; 12,5% - м’ясних продуктів, придбаних на ринках; 13,2% - молочних продуктів, придбаних на ринках в т.ч.стихійних; 5,7% - бахчеві;   11,2% - з порушенням правил догляду за дітьми; 6,4% - риба солона та в`ялена; 2,7% - морепродукти; 3,9% - яйця з недостатньою термічною обробкою та сирі; в 7,3% фактор не встановлений.

              В організованих колективах захворюваність на гострі кишкові інфекції реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.                  

              Зареєстровано групову захворюваність на вірусний гепатит серед учнів загальноосвітньої школи с. Соше-Острівське В-Михайлівському району.  Всього захворіло 9 учнів. Основна причина спалаху – порушення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів, відсутність умов для дотримання особистої гігієни в  школі у зв’язку з проведенням капітального ремонту водопровідних мереж з 14.09.2018р. З метою виявлення джерела та факторів передачі інфекції фахівцями ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводиться комплекс протиепідемічних та профілактичних заходів з лабораторним контролем.

Захворюваність  на кір в області за минулий тиждень, порівняно з попереднім, знизилась на 7 випадків (15 випадків проти 22), у т.ч. серед дорослого  населення - на 5 випадків (8 проти 13), серед дітей до 17 років - на 2 випадки (7 проти 9). Показник госпіталізації хворих також знизився на 6 випадків  (14 проти 20).

З початку року підтверджено діагноз кір у 2269 хворих, у тому числі діти до 17 років – 1129 (49,8%).  Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 96,4.

           Найбільш уразливими серед населення залишаються вікові групи 1-4 роки (17,9%) та дорослі (50,4%).

           Щеплювальний статус захворілих: не щеплено проти кору  86,6%, з них не щеплені за віком – 7,7% (діти до 1 року), отримали 1 дозу – 6,4%, 2 дози – 7%.

           Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції знаходиться на сезонному рівні і не перевищує епідемічний поріг.                        

               З метою моніторингу обстежено на холеру 370  хворих на гострі кишкові захворювання, «неепідемічні вібріони» не виділено.

              З об’єктів зовнішнього середовища відібрано 97 проб, «неепідемічні вібріони» виділено в 8 пробах ;

   вода морська – відібрано 24 проби,  «неепідемічні вібріони» виділено в 3-х (смт. «Затока», пляж с.Балабанівка, Сергіївка – Б.Дністровський район);

   вода лиманна - 29 проб,  «неепідемічні вібріони» виділено в 4-х -Роздільнянський район (Кучурганський та Хаджибеївський  лимани); Кілійський район (єрик, р.Дунай-водозабір);

          вода стічна - 44 проби, у тому числі 28 проб води інфекційних стаціонарів, «неепідемічні вібріони» не виділено.

     З метою проведення моніторингу стану питної води відібрано 138 проб на санітарно-мікробіологічні і 96 проб - на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»  по санітарно-мікробіологічним показникам - 31 проба (Б.-Дністровський, Ізмаїльський, Подільський, Ананьївський, Кодимський, Тарутинський райони), по санітарно-хімічним показникам - 20 проб (Біляївський, Миколаївський, Кодимський, Роздільнянський, Саратський, Татарбунарський райони).

           В контрольних точках на пляжах області відібрано 102 проби морської води. Із них не відповідають нормативним значенням 2 проби (Білгород-Дністровський район, Центральний і Сонячний райони).

     Для вжиття відповідних заходів інформація про всі виявлені нестандартні проби питної води направлена до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, головам районних державних адміністрацій, міським та сільським головам і керівникам водопостачальних підприємств та організацій.

      Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год.

      Санепідситуація залишається на контролі.

Переглядів: 163 | Додав: Dryn_ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar