Головна » 2018 » Серпень » 21 » Санепідситуація по Одеській області станом на 21.08.2018 р.
14:38
Санепідситуація по Одеській області станом на 21.08.2018 р.

За даними моніторингу загальний рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 4,4 %, у тому числі серед дітей до 17 років – на 5,4%, серед дорослих - на 13,5 %.

В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років - 74,7 %. Найуразливішою залишалась вікова група 1-4 роки - до 55,2 %.

Згідно факторного аналізу до 14,0 % хворих пов’язують своє захворювання з вживанням готових домашніх страв з порушенням технології приготування та зберігання; з вживанням немитих овочів та фруктів - 17,6 %; м’ясних продуктів, придбаних на ринках–10,8 %; молочних продуктів, придбаних на ринках в т.ч.стихійних ринках –13,7 %; з порушенням правил догляду за дітьми - 8,2 %; риба солона та в`ялена –6,5 %; морепродукти – 8,4 %; бахчеві – до7,9 %; купання в морі з ковтанням води на різних пляжах міста - 8,4 %; яйця з недостатньою термічною обробкою та сирі - 2,0%; не встановлений фактор–2,5%.

В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

Захворюваність на вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвалась спорадичними випадками, окрім кору.

Захворюваність на кір в області за минулий тиждень, порівняно з попереднім, знизилась на 57,3% (41 випадок проти 96) за рахунок дітей до 17 років, де зниження у 3,5 рази (17 проти 59), серед дорослого населення – на 35% (24 проти 37). Показник госпіталізації хворих також знизився на 43,9% (32 проти 57).

З початку року підтверджено діагноз кір у 2157 хворих, у тому числі діти до 17 років – 1072 (49,7%). Вірусологічно підтверджено діагноз у 94 хворих. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 91,7.

Найбільш уразливими серед населення залишаються вікові групи 1-4 роки (17,4%) та дорослі (50,3%).

Щеплювальний статус захворілих: не щеплено проти кору 87,2%, з них не щеплені за віком – 7,6 % (діти до 1 року), отримали 1 дозу – 6,3%, 2 дози – 6,5%.

У поточному році зареєстровано 6 летальних випадків від ускладнень кору у т.ч. 5 лабораторно підтверджені, всі не щеплені проти кору (м.Одеса – 30 років, до 1 року; Б.Дністровський район – 5 років, Березівський район – 1 рік, Біляївський, Миколаївський райони – по 1 випадку до 1 року),.

Всього з початку року зареєстровано 44 спалахи кору, з них 37 – у побуті, 7 – в організованих колективах (центр соціально-психологічної реабілітації, обласна клінічна лікарня м.Одеса, ЗОШ с.Удобне Б.Дністровського району, НВК с.Ставрово Окнянського району, релігійна організація християн-баптистів, ЗОШ №99 та духовна семінарія м.Одеси). Під час спалахів постраждало 238 осіб, з них 195 дітей.

Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції знаходиться на сезонному рівні і не перевищує епідемічний поріг.

З метою моніторингу на холеру серед хворих на гострі кишкові захворювання обстежено 764 хворих на гострі кишкові інфекції, «неепідемічний вібріон» не виділено.

З об’єктів зовнішнього середовища відібрано 80 проб, з них з позитивним результатом – 10 («неепідемічні вібріони») ;

вода морська – відібрано 23 проби, «неепідемічні вібріони» виділено в 3-х пробах: Б.Дністровський район-пляжі: база відпочинку «Шовковик», Будакська коса, с.Балабанівка;

вода лиманна - відібрано 29 проб -«неепідемічні вібріони» виділено в 3-х пробах – Роздільнянський район-Хаджибеївський лиман, Біляївський район – б\відпочинку «Біла Акація», Ізмаїльський район – р.Дунай (пляж);

вода стічна відібрано 28 проб, -«неепідемічні вібріони» виділено в 5 пробах: очисні споруди м.Арцз (до очистки),м.Ананьїв (до і після очистки),смт.«Сергіївка», у тому числі 23 проби води інфекційних стаціонарів, «неепідемічні вібріони» виділено в 1 випадку- стічні води міської інфекційної лікарні м. Б.Дністровський.

На санітарно- мікробіологічні показники області відібрано 226 проб питної води на санітарно-мікробіологічні і 180 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 27 проб: (Біляївський, Болградський, Подільський, Кодимський, Саратський, Арцизський, Татарбунарський, Тарутинський райони) і по санітарно-хімічним показникам 38 проб: (Біляївський, Кілійський, Кодимський, Саратський, Арцизський райони).

При вірусологічному дослідженні проб питної води, відібраних в контрольних точках Одеського міськводопроводу та Біляївського району, в 6 пробах було виявлено рота вірус.

В 100 пробах морської води , відібраних у контрольних точках на 22 пляжах м. Одеса та Одеської області, 2 проби за санітарно-мікробіологічними показниками не відповідали нормативним вимогам у рекреаційної зоні Білгород - Дністровського району, а саме:

в смт. Затока рекреіаційна зона «Лиманський район» та в с. Курортне « Будакська коса».

Для вжиття відповідних заходів інформація про всі виявлені нестандартні проби питної води направлена до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, головам районних державних адміністрацій, міським та сільським головам і керівникам водопостачальних підприємств та організацій.

Радіаційний фон на території області складає 10-14 мкР/год, що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

Санепідситуація залишається на контролі.

Переглядів: 87 | Додав: mazurvale2 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar