Головна » 2018 » Грудень » 17 » Санепідситуація по Одеській області.
15:35
Санепідситуація по Одеській області.

         В області на останньому тижні загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ, у порівнянні з попереднім, зріс на 5,4%, у тому числі  серед дітей – на 3,2%, серед дорослого населення - на 12,1%. Інтенсивний показник захворюваності склав 562,0 та перевищив епідемічний поріг на 1,8% (епідемічний поріг – 552,1). За новими рекомендаціями ВООЗ такий рівень інтенсивності епідпроцесу розцінюється як середній і є початком епідемічного підйому захворюваності.

        Основна питома вага серед захворілих припадає на дітей – 73,8%. Ріст     захворюваності спостерігається у вікових групах дітей: 0-4 роки – на 3% та 5-14 років – на 4,7%, серед дітей 15-17 років захворюваність залишилась на рівні.

             Показник госпіталізації хворих  зріс на 5,6%, до стаціонарів госпіталізовано 321 хворих проти 304 на попередньому тижні, що складає  2,4% від загальної кількості захворілих,  у т.ч. діти – 260.

         Найвищі показники захворюваності з перевищенням обласного зареєстровані в Лиманському (1110,2), Біляївському (889,9), Овідіопольському (796,8), Роздільнянському (790,5), Іванівському (628,0) Ізмаїльському (621,0), Тарутинському (613,3), районах та мм.Чорноморську (825,5), Ізмаїлі (620,5).

На минулому тижні в Овідіопольському районі зареєстровано летальний випадок від гострої респіраторної інфекції на дому, лабораторно підтвердженої як коронавірус, дитина до 1 року, за медичною допомогою не звертались.

За даними моніторингу вірусологічних досліджень в області спостерігається одночасна циркуляція вірусів грипу (A/H3N2 та А/H1N1-пандемічний) та не грипозної етіології (бока-, корона-, ріновіруси, парагрип). Підключення до циркуляції вірусів грипу обумовило початок епідемічного підйому захворюваності та збільшення інтенсивності епідпроцесу.

Згідно із звітами лікувально-профілактичних закладів з початку епідсезону щеплено проти грипу (вакцинами Ваксігрип та ДжисіФлю) 3416 осіб, з них 665 – діти до 17 років. Щеплення проводились, в основному,  за власні кошти громадян (76,4%), за рахунок коштів місцевих бюджетів – 11,9%, підприємств - 9,5%, інших джерел – 2,2%.

              За даними моніторингу рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився на  9,9%, у тому числі серед дітей до 17 років - на 10,3%, серед дорослих - на  8,8%.

      В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей  до 17 років  -  68%. Найуразливішою залишилась  вікова група 1-4 роки  - 48,5%.

         В організованих колективах захворюваність на гострі кишкові інфекції реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.                 

        Захворюваність на вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвалась спорадичними випадками.

  Захворюваність  на кір в області продовжує залишатись на високому рівні. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення складає 109,2 та у 2,8 рази перевищує минулорічний.

За останній тиждень рівень захворюваності зріс на 29,3% за рахунок дорослого населення, де ріст  у 2,3 рази. Проте серед дітей відзначалось зниження на 26%.

За даними звітних форм лікувально-профілактичних закладів з початку року зареєстровано кір у 2569 хворих, у тому числі діти до 17 років – 1289 (50,2%).  Найуразливішими серед населення залишаються вікові групи 1-4 роки (17,9%) та дорослі (50%).

         В основному хворіють не щеплені -  86%, з них не щеплені за віком – 8,7% (діти до 1 року), із захворілих отримали 1 дозу – 6,8%, 2 дози – 7,5%.

    Захворюваність реєструється на всіх адміністративних територіях. Найбільша кількість хворих (45,7% від усієї захворюваності) зареєстрована у м.Одесі.  Перевищує обласний інтенсивний показник (105,6) захворюваність у Березівському (243,7), Балтському (208,2), Лиманському (193,8), Ширяївському (188,7), Овідіопольському (182,04), Іванівському (166,8), Миколаївському (156,8) та Біляївському (148,5) районах.

   Зареєстровано летальний випадок від ускладнень кору у м.Одесі у дитини  (1 рік 3 місяці), яка не щеплена проти кору у звязку з тимчасовими протипоказами.

        Всього у поточному році  зареєстровано 7 летальних випадків від ускладнень кору, з них 6 дітей (не щеплені проти кору).  Випадки реєструвались у м.Одесі (3), Б.Дністровському, Березівському Біляївському  та Миколаївському районах – по 1 випадку.

     Продовжує реєструватись групова захворюваність. Так, в ЗОШ №1 с.Шевченкове Кілійського району захворіло на кір 4 дітей до 14 років, з яких 3 не щеплені проти кору за релігійними переконаннями, 1 – має одне щеплення.

                Триває спалах кору в школі  с.Іванове Лиманського району - вже захворіло 12 дітей. Із захворілих мають одне щеплення 4 дитини, два щеплення – 6 дітей, не щеплені - 2 (відмова).

           Всього з початку року зареєстровано 48 спалахів кору, з них 37 – у побуті, 11 – в організованих колективах (центр соціально-психологічної реабілітації, обласна клінічна лікарня м.Одеса, ЗОШ с.Удобне Б.Дністровського району, с.Іваново Лиманського району та с.Шевченкове Кілійського району; НВК с.Ставрово Окнянського району, санаторій «Хаджибей» Біляївського району; релігійна організація християн-баптистів, ЗОШ №99,  дитячий центр «Молода гвардія» та духовна семінарія м.Одеси). Під час спалахів постраждало 271 особа, з них 226 дітей.

           За  період з  06.12.-13.12.2018р.  по  області  в ході  здійснення державного соціально-гігієнічного моніторингу з поверхневих водойм 1 категорії на санітарно - хімічні    показники  було  досліджено 23 проби води, перевищення гранично-допустимих концентрацій не встановлено; на  мікробіологічні  показники  досліджено 7 проб води, усі  відповідали нормативним вимогам. 

            Води  поверхневих  водойм 2 категорії на  санітарно-хімічні показники  було досліджено 27 проб води, перевищення гранично - допустимих   концентрацій     встановлено у  1 пробі : Білгород –Дністровський район  Дністровський лиман,  ( сухий остаток,  хлориди,  нітрати).

          За результатами даних лабораторного контролю  за станом грунту в населених пунктах області, з 3 проб досліджених  на санітарно-хімічні показники  усі відповідали   нормативним вимогам.

        В ході акустичного моніторингу  на території  населених пунктів області   проведено 11   вимірювань рівнів шуму, перевищення  гранично - допустимих рівнів  не  встановлено.    

      Всього по Одеській області було відібрано на санітарно-мікробіологічні показники 529        проб і  на санітарно-хімічні показники 295 проб питної води. Із них не відповідали  нормативним  вимогам  по санітарно-мікробіологічним показникам 28 проб (Подільський, Білгород –Дністровський, Ізмаїльський,  Кілійський, Миколаївський, Ананьївський, Балтський, Окнянський  райони) і по санітарно-хімічним показникам 95 проб (Білгород –Дністровськимй, Болградський, Реніський. Іванівський, Миколаївський, Кілійський, Овідіопольсьбкий, Саратський,  Татарбунарський, Арцизський, Захарівський райони).

     На вірусологічні  показники з  досліджених  3 проб  питної води  у 2   виявлена  ДНК аденовірусу  ( м. Білгород-Дністровський, м. Ізмаїл  ).

      В м. Одесі відібрані 23 проби на санітарно-мікробіологічні і 22 проби на санітарно-хімічні показники відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

      Для  вжиття  відповідних заходів інформації про  всі  виявлені  нестандартні проби  направлені до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, головам міськрайдержадміністрацій  та  балансоутримувачам.

           Санепідситуація залишається на   контролі.

 

 

Переглядів: 493 | Додав: duoolcmoz | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar