Головна » 2018 » Грудень » 4 » Санепідситуація по Одеській області.
11:32
Санепідситуація по Одеській області.

               В області на минулому тижні, у порівнянні з попереднім, загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ, зріс на 6,2%, у тому числі  серед дітей – на 6,5%, серед дорослого населення - на 5,1%. Інтенсивний показник захворюваності на 100 тисяч населення склав  519,1 та нижче епідемічного порогу на 6% (епідемічний поріг – 552,1).

     Основна питома вага серед захворілих припадає на дітей – 75%. Ріст захворюваності спостерігається практично у  всіх вікових групах дітей: 5-14 років – на 20,3%, 15-17 років - на 20,6%. Проте у віковій групі  0-4 роки захворюваність залишилась практично на рівні попереднього тижня.

  Показник госпіталізації хворих  також зріс на 8,1%, до стаціонарів госпіталізовано 2,8% від загальної кількості захворілих.

 Найвищі показники захворюваності з перевищенням обласного зареєстровані в Лиманському (836,9), Ізмаїльському (721,6), Роздільнянському (681,2), Овідіопольському (630,7), районах та м м.Б.Дністровському (575,1), м.Чорноморську (967,7), м.Южному (682,9), Ізмаїлі (646,7).

 За даними моніторингу вірусологічних досліджень спостерігається циркуляція вірусів не грипозної етіології (адено-, ріновірус, парагрип), що і обумовлює незначний ріст захворюваності. Віруси грипу від хворих не виділені.

Згідно із звітами лікувально-профілактичних закладів з початку епідсезону щеплено проти грипу (вакцинами Ваксігрип та ДжисіФлю) 2613 осіб, з них 502 – діти до 17 років. Щеплення проводились, в основному,  за власні кошти громадян (74%), за рахунок коштів підприємств щеплено 11,9%, інших джерел - 14%.

     За даними моніторингу рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився на 6,4% за рахунок дорослого населення, де зниження на  19,7%; серед дітей до 17 років спостерігався незначний ріст на 3 випадки.

 В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей  до 17 років  - 65,1%. Найуразливішою залишалась  вікова група 1-4 роки  - 60,2%.

 В організованих колективах захворюваність на гострі кишкові інфекції реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.                 

  Захворюваність на вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвалась спорадичними випадками.

Захворюваність  на кір в області за останній тиждень знизилась на 2 випадки, у тому числі серед  дорослого населення - на 3 випадки, серед дітей - залишилась на рівні. Показник госпіталізації також знизився -  на 2 випадки.

 З початку року підтверджено діагноз кір у 2475 хворих, у тому числі діти до 17 років – 1242 (50,2%).  Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 105,2, що у 2,7 рази вище минулого року.

 Найбільш уразливими серед населення залишаються вікові групи 1-4 роки (18,2%) та дорослі (50%).

 Щеплювальний статус захворілих: не щеплено проти кору  86%, з них не щеплені за віком – 8,7% (діти до 1 року), отримали 1 дозу – 6,7%, 2 дози – 7,2%.

  В  ході  здійснення державного соціально-гігієнічного моніторингу за станом  довкілля,  на території  житлової забудови  населених пунктів області з  досліджених 60 проб атмосферного повітря, перевищення  гранично  - допустимих   концентрацій не встановлено. 

З поверхневих водойм І-ї категорії  досліджено на санітарно-мікробіологічні показники  11 проб, з них  не   відповідало    нормативним     вимогам    1   проба ( Кілійський район, р. Дунай);  на санітарно-хімічні  показники  досліджено 14 проб води, в т.ч. 11 проб води  на наявність пестицидів, перевищення гранично-допустимих концентрацій не встановлено.

  З поверхневих  водойм ІІ-ї категорії на санітарно-мікробіологічні показники,  досліджено 7  проб, усі  відповідали    нормативним  вимогам; на санітарно-хімічні показники досліджено 16 проб,  перевищення гранично - допустимих   концентрацій   встановлено у  4-х пробах  ( Саратський район р. Сарата, Авцизький район р. Кагільник, Овідіопольський район Дністровський лиман: сухий  залишок, хлориди, натрій ).

   За результатами даних лабораторного контролю за станом грунту в населених пунктах області, з 12 проб досліджених на санітарно-мікробіологічні показники  відхилень від нормативних вимог не виявлено.

      З досліджених на санітарно-хімічні показники 22 проб грунту перевищення  тимчасових  гранично-допустимих концентрацій (ГДК) встановлено  у  2-х пробах : м. Ізмаїл  парк ім. Суворова, (цинк  - 34мг/кг, при ГДК – 23 мг/кг), Ізмаїльський район, с.Броска - санітарно-захисна зона  звалища  твердих побутових відходів  (цинк – 44. мг\кг  при ГДК – 23 мг/кг).

      В ході акустичного моніторингу  на території  населених пунктів області   проведено 21  вимірювання рівнів шуму  у контрольних точках вздовж  автомагістралей з інтенсивним рухом транспорту, перевищення  гранично-допустимих рівнів  встановлено в 5  випадках (м. Одеса 1ст. Люстдорфської дороги, пр. Шевченка, пл.  Б. Дерев`янко, пл. Середньофонтанська, вул.. Богдана Хмельницького).

     Всього по Одеській області відібрано 77 проб питної води на санітарно-мікробіологічні і 99 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»  по санітарно-мікробіологічним показникам 6 проб: (Ренійський, Лиманський, Подільський, Окнянський райони) і по санітарно-хімічним показникам 24 проби: (Ренійський, Овідіопольський, Арцизський, Татарбунарський райони).

     З метою проведення моніторингу за станом питної води   по  м. Одесі відібрані  13 проб на  санітарно-мікробіологічні і 12 проб на санітарно-хімічні показники відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

     Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год.

     Санепідситуація залишається на контролі.

 


 

Переглядів: 61 | Додав: duoolcmoz | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar