Головна » 2018 » Листопад » 27 » Санепідситуація по Одеській області.
12:41
Санепідситуація по Одеській області.

        В області загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ за останній тиждень, у порівнянні з попереднім, зріс на 3,8%, у тому числі  серед дітей – на 5,3%, серед дорослого населення захворюваність залишилась практично на рівні. Інтенсивний показник захворюваності на 100 тисяч населення склав  489,0 та нижче епідемічного порогу на 11,4% (епідемічний поріг – 552,1).

       Основна питома вага серед захворілих припадає на дітей – до 75%. Ріст     захворюваності спостерігається практично у  всіх вікових групах дітей: 5-14 років – на 4,2%, 15-17 років - на 49,2%. Проте у віковій групі  0-4 роки відмічалось зниження майже на 6%.

    Показник госпіталізації хворих  також зріс на 15%, до стаціонарів госпіталізовано 322 хворих проти 280 на попередньому тижні, що складає  2,8% від загальної кількості захворілих,  у т.ч. діти – 243.

 Найвищі показники захворюваності з перевищенням обласного зареєстровані в Ізмаїльському (777,7), Лиманському (773,8), Овідіопольському (696,1), Біляївському  (650,6), Ширяївському (566,2), Роздільнянському (556,6) районах та м. м.Чорноморську (832,4), м.Южному (682,9), Ізмаїлі (678,5).

  За даними моніторингу вірусологічних досліджень спостерігається циркуляція вірусів не грипозної етіології (адено-, ріновірус, парагрип), що і обумовлює незначний ріст захворюваності. Віруси грипу від хворих не виділені.

   Згідно із звітами лікувально-профілактичних закладів з початку епідсезону щеплено проти грипу (вакцинами Ваксігрип та ДжисіФлю) 1697 осіб, з них 488 – діти до 17 років. Щеплення проводились, в основному,  за власні кошти громадян (65,4%), за рахунок коштів підприємств та інших джерел щеплено по  34,6%.

     Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився на 8,3%, у тому числі серед дітей до 17 років   - на 11,2%, серед дорослих - на  3,8%.

  В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей  до 17 років  - до 60%. Найуразливішою залишилась  вікова група 1-4 роки  - 43,2 %.

   В організованих колективах захворюваність на гострі кишкові інфекції реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.                 

  Захворюваність на вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвалась спорадичними випадками.

  Рівень захворюваності  на кір в області знизилась на 12 випадків, у тому числі серед  дітей – на 5 випадків, серед дорослого населення - на 7 випадків. Показник госпіталізації також знизився -  на 10 випадків.

  З початку року підтверджено діагноз кір у 2455 хворих, у тому числі діти до 17 років – 1232 (50,2%).  Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 104,3, що майже у 3 рази вище минулого року.

 Найбільш уразливими серед населення залишались вікові групи 1-4 роки (18,3%) та дорослі (50%).

  Щеплювальний статус захворілих: не щеплено проти кору  86%, з них не щеплені за віком – 8,7% (діти до 1 року), отримали 1 дозу – 6,7%, 2 дози – 7,2%.

     В  ході  здійснення державного соціально-гігієнічного моніторингу за станом  довкілля,  на території  житлової забудови  населених пунктів області з  досліджених 114 проб атмосферного повітря,  перевищення   гранично  - допустимих   концентрацій не встановлено. 

З поверхневих водойм 1 категорії  на санітарно-мікробіологічні показники було досліджено 10 проб, усі відповідали нормативним вимогам;  на санітарно-хімічні  показники  досліджено 14 проб води, перевищення гранично-допустимих концентрацій не встановлено.

З поверхневих  водойм 2-ї категорії на санітарно-мікробіологічні показники,  досліджено 8  проб,  усі  відповідали    нормативним  вимогам; на санітарно-хімічні показники досліджено 6 проб,  перевищення гранично - допустимих   концентрацій     встановлено у  2-х пробах   ( Біляївський район, Хаджибейський лиман : сухий  залишок, сульфати, нитрати, фториди, натрій ).

  За результатами даних лабораторного контролю за станом грунту в населених пунктах області, з 14 проб досліджених на санітарно-мікробіологічні показники  відхилень від нормативних вимог не виявлено.

  З досліджених на санітарно-хімічні показники 8-ми проб грунту перевищення  тимчасових  гранично-допустимих концентрацій (ГДК) встановлено   у  5-ти пробах : м. Подільск , ДНЗ №14дитячий майданчик , ( мідь- 3,4мг\кг, при ГДК – 3 мг\кг),   м. Ананьїв , ДНЗ №2 дитячий майданчик  ( мідь – 4,2мг\кг, при ГДК – 3 мг\кг), санітарно-захисна зона   Тарутинського  звалища  твердих побутових відходів  (  цинк – 35. мг\кг при ГДК – 23 мг\кг),  смт. Доброслав, сквер ( цинк – 44 мг\кг при ГДК – 23 мг\кг).

    На  території дитячих майданчиків  було досліджено 9 проб піску, наявність  життєздатних яєць  гельмінтів  не встановлена.

    В ході акустичного моніторингу  на території  населених пунктів області   проведено 28   вимірювань  у контрольних точках  вздовж  автотрас, перевищення  гранично-допустимих рівнів не встановлено.

  В місцях розміщення передавальних радіотехнічних об`єктів ( базові станції мобільного зв`язку) проведено 12 вимірювань рівнів електромагнітного випромінювання, перевищення гранично-допустимих рівнів не встановлено. 

   З метою проведення моніторингу за станом питної води по Одеській області відібрано 162 проби питної води на санітарно-мікробіологічні і 113 проб - на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»  по санітарно-мікробіологічним показникам 23 проби (Білгород-Дністровський, Миколаївський, Подільський, Ананьївський, Арцизький, Окнянський райони) і по санітарно-хімічним показникам 20 проб (Іванівський, Миколаївський, Подільський, Ананьївський, Арцизький райони).

Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

Для вжиття відповідних заходів інформації про всі виявлені нестандартні проби направлені до територіальних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, головам районних державних адміністрацій, міським та сільським головам,   керівникам водопостачальних підприємств та організацій  тощо.

    Санепідситуація залишається на контролі.

 

 


 

Переглядів: 54 | Додав: duoolcmoz | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar