Головна » 2018 » Жовтень » 1 » Санепідситуація по Одеській області
13:55
Санепідситуація по Одеській області

      За даними моніторингу рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 4,3%, у тому числі серед дітей до 17 років - на 7%, серед дорослих відмічається зниження на 3 випадки.

         В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років - до 75%. Найуразливішою залишилась вікова група 1-4 роки - 54,2%.

        За даними етіологічної розшифровки захворілих на гострі кишкові інфекції на бактеріальні збудники припадало: клебсієла пневмонія – 29,8%, ентеробактер -16%, стафілокок ауреус – 35,1%, сальмонела ентерітідіс – 8,5%, сальмонела Мюнхен -2,1%, псевдомонада - 4,3%, протей – 1,1%, цитробактер -1%, шигела Зоне -2,1 %.

      Згідно факторного аналізу 23,4% хворих пов’язують своє захворювання з вживанням домашніх страв з порушенням технології приготування та зберігання; 14,8% - з вживанням немитих овочів та фруктів; 14,7 % - м’ясних продуктів, придбаних на ринках; 15,2% - молочних продуктів, придбаних на ринках в т.ч.стихійних; 1,7% - бахчеві; 10,5 % - з порушенням правил догляду за дітьми ;7,5 % - риба солона та в`ялена; 2,4 % - морепродукти; 2,8 % - яйця з недостатньою термічною обробкою та сирі; 7,0 % - не встановлений фактор.

    В організованих колективах захворюваність гострі кишкові інфекції реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

    Захворюваність на вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвалась спорадичними випадками.

     Захворюваність на кір в області за минулий тиждень, порівняно з попереднім, зросла на 6 випадків (21 випадків проти 15), у т.ч. серед дорослого населення - на 2 випадки (10 проти 8), серед дітей до 17 років - на 4 випадки (11 проти 7). Показник госпіталізації хворих залишився практично на рівні попереднього тижня (15 проти 14).

      З початку року підтверджено діагноз кір у 2290 хворих, у тому числі діти до 17 років – 1140 (49,8%). Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 97,3.

      Найбільш уразливими серед населення залишаються вікові групи 1-4 роки (17,8%) та дорослі (50,4%).

      Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції знаходиться на сезонному рівні і не перевищує епідемічний поріг.

    З метою моніторингу обстежено на холеру 386 хворих на гострі кишкові інфекції, «неепідемічний вібріон» не виділено.

        З об’єктів зовнішнього середовища відібрано 101 пробу:

  • вода морська – відібрано 42 проби, «неепідемічні вібріони» не виділено;
  • вода лиманна - 28 проб, «неепідемічний вібріон» виділено в 1 випадку (Кілійський – єрик);
  • вода стічна - 31 пробу, у тому числі 24 проби води інфекційних стаціонарів, «неепідемічні вібріони» не виділено.

      З метою проведення моніторингу по Одеській області відібрано 138 проб питної води на санітарно-мікробіологічні і 100 проб - на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 26 проб (Б.-Дністровський, Кілійський, Подільський, Кодимський, Савранський, Овідіопольський, Арцизський райони) і по санітарно-хімічним показникам - 20 проб (Біляївський, Миколаївський, Ізмаїльський, Кілійський, Подільський, Овідіопольський, Арцизський райони).

        Відібрані в контрольних точках на пляжах на території міста і області 102 проби морської води відповідають нормативним значенням.

        Для вжиття відповідних заходів інформація про всі виявлені нестандартні проби питної води направлена до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, головам районних державних адміністрацій, міським та сільським головам і керівникам водопостачальних підприємств та організацій.

        Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год.

        Санепідситуація залишається на контролі.

Переглядів: 96 | Додав: duoolcmoz | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar