Головна » 2018 » Жовтень » 8 » САНЕПІДСИТУАЦІЯ
12:46
САНЕПІДСИТУАЦІЯ

За даними моніторингу рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився на 31,6%, у тому числі серед дітей до 17 років   - на 40,2%, серед дорослих відмічається зниження на  5,3%.

В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей  до 17 років  - до 66%. Найуразливішою залишилась  вікова група 1-4 роки  - 55,2%. 

За  даними  етіологічної розшифровки захворілих на гострі кишкові інфекції  на бактеріальні збудники припадало: клебсієла пневмонія – 28,8%, ентеробактер  - 19,7%, стафілокок ауреус –22,7%, сальмонела ентерітідіс –18,2%,  псевдомонада  - 4,6%,  цитробактер -3%, шигела Флекснері -3%.

Згідно факторного аналізу 22,8% хворих пов’язують своє захворювання з вживанням готових домашніх страв з порушенням технології приготування та зберігання; 12,5 % - з вживанням немитих овочів та фруктів; 18,7% - м’ясних продуктів, придбаних на ринках; 16,2% - молочних продуктів, придбаних на ринках в т.ч.стихійних; 0,7% - бахчеві;   12,3 % -  з порушенням правил догляду за дітьми; 6,5% - риба  солона та в`ялена;  2,3% - морепродукти; 3,5% - яйця з недостатньою термічною обробкою та сирі; 4,5% -  не встановлений фактор.    

В організованих колективах захворюваність на гострі кишкові інфекції реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

Захворюваність на вірусний гепатит А зросла на 7 випадків (28 проти 21).

Зареєстровано групову захворюваність на вірусний гепатит  в КЗ «Ширяївський освітній комплекс №1». Захворіло 4 учні різних класів, з них у 3-х діагноз підтверджено лабораторно виділенням вірусу гепатиту А. Обставинами, що сприяли виникненню групової захворюваності, стало недотримання  учнями правил особистої гігієни. В осередку проводиться комплекс необхідних профілактичних та протиепідемічних заходів.

Захворюваність  на кір в області за минулий тиждень, порівняно з попереднім, знизилась на 12 випадків (9 випадків проти 21), у т.ч. серед дітей  до 17 років - на 4 випадки  (7 проти  11). серед дорослого  населення - на 8 випадків (2 проти 10). Показник госпіталізації також знизився на 7 випадків (8 проти 15).

 З початку року підтверджено діагноз кір у 2299 хворих, у тому числі діти до 17 років – 1147 (49,9%).  Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 104,8.

 Найбільш уразливими серед населення залишаються вікові групи 1-4 роки (17,9%) та дорослі (50,3%).

 Щеплювальний статус захворілих: не щеплено проти кору  86,5%, з них не щеплені за віком – 7,7% (діти до 1 року), отримали 1 дозу – 6,4%, 2 дози – 7,1%.

  Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції знаходиться на сезонному рівні і не перевищує епідемічний поріг.         

На території Одеської області 29-30 вересня 2018 року зареєстровано п’ять випадків підозри на сибірську виразку у людей. Протиепідемічні та протиепізоотичні заходи в осередку  сибірки здійснювались фахівцями ДУ «Одеський ОЛЦ МОЗ України» спільно з ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області.

 За результатами лабораторних досліджень, проведених референс- лабораторією особливо небезпечних патогенів ДЗ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» 02.10.2018 року в одному випадку виділено збудник сибірки та підтверджено випадок захворювання людини. Іншим хворим встановлено діагноз клініко – епідеміологічно.       

  Всі хворі госпіталізовані до інфекційного відділення КУ «Саратська центральна районна лікарня» та отримують курс лікування. У  вогнищі проведена заключна дезінфекція, за контактними особами встановлено медичне спостереження та призначено профілактичне лікування.

 Розслідуванням встановлено, що всі захворілі приймали участь у вимушеному забої та розділі хворої тварини у  приватної особи в с. Міняйлівка Саратського району Одеської області. Випробувальним центром Одеської регіональної державної лабораторії державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Одеській області отримано позитивний результат на сибірку зразків м'яса хворої тварини  та  грунту з місця  забою тварини.

 При обласній державній адміністрації 04.10.2018 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, прийнято рішення №9 «Про заходи щодо локалізації та ліквідації сибірки» та затверджено Комплексний план спільних заходів з профілактики сибірки. Ситуація знаходиться під контролем.

З метою проведення моніторингу по Одеській області відібрано 82 проби питної води на санітарно-мікробіологічні і 60 проб - на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-хімічним показникам 1 проба (Болградський район).

 Для вжиття відповідних заходів інформація про виявлену нестандартну пробу питної води направлена до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, голові райдержадміністрації та балансоутримувачу.

Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год. Санепідситуація залишається на контролі.

 

Переглядів: 171 | Додав: duoolcmoz | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar