Головна » 2018 » Вересень » 17 » ПРЕС-РЕЛІЗ
16:21
ПРЕС-РЕЛІЗ

Щорічно 28 вересня відзначається Всесвітній день боротьби зі сказом - заснований з ініціативи Глобального альянсу з контролю сказу за підтримки Всесвітньої Організації Охорони здоров'я.
 Всесвітній день боротьби зі сказом покликаний підвищувати інформованість про наслідки сказу у людини і тварин, наскільки легко його попереджати і як викоренити це захворювання серед людей, ведучи боротьбу з його збудником в резервуарах серед тварин. 
Запобіжним заходом при загрозі розвитку сказу є проведення антирабічних профілактичних щеплень. Щороку більше 15 мільйонів чоловік у всьому світі проходять антирабічне щеплення після укусу твариною хворою на сказ, що допомагає запобігти смерті від цієї хвороби.
   В Україні щороку реєструються випадки захворювань серед людей, тому епідемічна ситуація зі сказу розцінюється як неблагополучна. В Одеській області у 2014, 2015 і 2017 роках зареєстровано по 1 випадку сказу у людей, усі з летальним результатом. 
 Щорічно в заклади охорони здоров’я Одеської області з приводу укусів тваринами звертається біля 4 тисяч осіб. Серед загальної кількості звернень питома вага постраждалих від  укусів безпритульними тваринами складає до 40%; домашних  тварин до 58%; диких тварин до 2%.
  У 2017 році інтенсивний показник постраждалих від укусів склав 154,7 на 100 тисяч населення. Найбільш високі показники звернень з приводу укусів тваринами зареєстровано у мм. Ізмаїл (260,6) і Б. Дністровський (164,0), а також  Роздільнянському (174,4), Лиманському (175,2), Біляївському (161,2) та  Подільському (184,9)  районах області.
  Крім того, зареєстровано 5 випадків укусів тваринами хворими на сказ в Березівському, Біляївському, Любашівському, Кодимському та Ширяївському районах області. 
 Активізація природних вогнищ призводить до залучення в епізоотичний процес домашніх і сільськогосподарських тварин, що, в свою чергу, підвищує ризик інфікування людей. Так, за  2017 рік, лабораторно сказ було підтверджено у 25 тварин, з яких 68 % становлять лиси, 4 % — коти, 16% — сільськогосподарські тварини. 
 Незважаючи на значні успіхи сучасної медицини — сказ досі є невиліковною хворобою, що закінчується смертю. ДУ «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» закликає бути відповідальними за своє здоров'я; кожній людині, щоб запобігти захворюванню на сказ, необхідно дотримуватися наступних правил:
-  утримуватись від контактів з дикими та безпритульними тваринами;
- не провокуйте тварин на укуси, не намагайтеся дражнити та годувати;
- уникайте скупчень бездомних собак, а також контакт з дикими тваринами; 
- при укусі твариною (або ослизненні, подряпин) промийте рану водою з милом, краї рани обробіть розчином йоду; зернитись за медичною допомогою до закладу охорони здоров’я;
- своєчасно робіть своїм домашнім тваринам щеплення проти сказу.
- в разі укусу домашньою твариною, слід з'ясувати ім'я господаря та адресу. Це допоможе Вам уникнути щеплень проти сказу, так як за твариною можна встановити ветеринарний нагляд.
        ПАМ'ЯТАЙТЕ! Ні в якому разі не слід відмовлятися від призначеного лікування та самовільно переривати його - це може призвести до трагічних наслідків. Ваше здоров'я у ваших руках! Дбайте про нього!

 

 

Переглядів: 49 | Додав: Dryn_ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar