Головна » 2018 » Травень » 31 » Мобільний зв'язок та здоров'я людини
15:31
Мобільний зв'язок та здоров'я людини

На сьогодні важливе гігієнічне значення для забезпечення належних умов життєдіяльності людини має стан електромагнітного фону в населених пунктах.

Ще десь 10 років тому впливу гігієнічно значимих рівнів техногенного електромагнітного випромінювання піддавалась обмежена кількість людей, що було пов'язано з професійною діяльністю. Тепер, на жаль, можна говорити про вплив техногенних електромагнітних полів на все населення планети. Це результат небаченого раніше темпу розвитку в світі засобів зв'язку та інформатизації, без чого подальший розвиток науково-технічного прогресу стало неможливим. У зв'язку з цим актуальною стає проблема визначення оптимального співвідношення між науково-технічним прогресом цивілізації і правом людини на екологічно безпечне навколишнє середовище.

Телекомунікаційний ринок світу стає провідним, обсяг послуг мобільного радіотелефонного зв'язку став економічно порівняємо з об'ємом продукції природно-ресурсних галузей економіки.

Так в останні роки особливо стрімке збільшення радіотехнічних об`єктів спостерігається за рахунок базових станцій стільникового зв`язку, об`єктів радіонавігації, станції супутникового зв`язку, активно використовуються бездротові способи передачі даних у мережі інтернет, встановлюються локальні офісні бездротові мережі тощо  З метою захисту здоров`я населення від впливу електромагнітного випромінювання в України в 1996р. наказом МОЗ України №239 впроваджені в дію « Державні санітарні норми і правила захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань» № 239-96.

Зазначені Санітарні норми дозволяють суворо регламентувати умови розміщення та експлуатації базових станцій мобільного стільникового зв`язку на території житлової забудови населених пунктів.

На теперішній час на території Одеської області функціонує до 1500 передавальних радіотехнічних об`єктів, в т.ч. більш 500 – в м. Одесі.

З 2014р. ДУ «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України» організовано проведення постійного державного соціально-гігієнічного моніторингу за станом електромагнітного випромінювання на території житлової забудови м. Одеси та районних центрів області. Лабораторно-інструментальні вимірювання електромагнітного фону здійснюються по 233 маршрутним точкам, в т.ч. по м. Одесі по 111 точкам.

Щорічно фахівцями Центру виконується більш 1000 вимірів рівнів електромагнітного випромінювання в місцях розміщення базових станцій стільникового зв`язку. За результатами інструментальних досліджень , на сьогодні електромагнітний фон на території житлової забудови складає в межах 1,2-4,4 мкВт\см2 при граничнодопустимих рівнях – 10 мкВт\см2.

Зараз все більше говорять про небезпеку, яку таїть в собі для людини стільниковий зв'язок. На сьогодні майже кожний дорослий мешканець та діти щодня користуються стільниковими радіотелефонами.

Разом з тим, за даними наукових досліджень використання в побуті мобільними телефонами повинно бути обмеженим в часі.

Мікрохвильове  випромінювання  може викликати в організмі людини таки порушення, як наприклад: головний біль, блювота, стомлюваність, зниження здатності до відтворення потомства, спазми мозку тощо.

Різні держави по-різному реагують на це, але все попереджають про можливу небезпеку впливу саме дуже слабких електромагнітних полів.

В Англії кожна школа, наприклад, отримала письмову вимогу від уряду заборонити учням користуватися стільниковими телефонами в школі. В Австрії ще в 2005 році медична асоціація опублікувала рекомендацію користування мобільними телефонами. Якщо людині, ще немає 16 років, то він не має права користуватися мобільним телефоном. Зараз мобільний бізнес доходить до абсурду - почався випуск спеціальних стільникових телефонів для дітей.

Якщо ж людина вважає, що йому необхідна стільниковий зв'язок, то варто прислухатися до таких порад:

- використовуйте стільниковий телефон тільки в разі крайньої необхідності і тільки на короткий час;

- не тримайте телефон близько до тіла (краще тримати окремо, наприклад, в портфелі або сумці);

- працюючі з телефоном, тримайте телефон якомога далі від тіла;

- на ніч вимикайте телефон і не тримайте телефон поруч з головою;

- не використовувати стільниковий телефон в транспорті (тролейбус, автобус, автомобіль, особливо метро), оскільки в цьому випадку випромінювання від мобільного телефону зростає до рівня електромагнітного випромінювання навколо в межах 9-11 мквт\см2;

- не грайтеся в ігри, використовуючи телефон;

- не тримайте телефон близько до вуха, поки встановиться зв'язок;

- якщо дзвоните, то тримайтеся в кількох метрах від людей, що знаходяться поруч, тому що вони також піддаються впливу випромінювання.

З метою збереження Вашого здоров`я на довгі роки, вважаємо за доцільне прислуховуватися до цих порад.

Переглядів: 175 | Додав: mazurvale2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar