Головна » 2018 » Квітень » 27 » Лабораторна діагностика кору і краснухи в рамках виконання програми ВООЗ по ліквідації кору у всьому світі
13:00
Лабораторна діагностика кору і краснухи в рамках виконання програми ВООЗ по ліквідації кору у всьому світі

Всесвітньою організацією охорони здоров'я перед Європейським регіоном (52 країни, в т.ч. Україна) була поставлена глобальна мета-ліквідація кору, зниження захворюваності краснухи та попередження синдрому вродженої краснухи.

В рамках виконання програми ВООЗ з ліквідації кору в Україні наказом МОЗ України від 30.12.2003р. №631 створено лабораторну мережу з Національної та 2-х субнаціональних лабораторій.

Централізована імуно-вірусологічна лабораторія з діагностикою СНІДу та інших ОНВІ Одеського обласного лабораторного центру МОЗ України проводить дослідження біоматеріалу від хворих та контактних осіб з попереднім діагнозом кір/краснуха, який доставляється з Одеської області, а також з інших областей України: Полтавської, Миколаївської, Херсонської, Кропивницької, Хмельницької, здійснює нагляд за екзантемними інфекціями. Щорічно Одеська субнаціональна лабораторія з діагностики кору і краснухи проходить акредитацію ВООЗ.

Діагностика кору і краснухи в ЦІВЛ проводиться в декількох напрямках: виділення вірусу кору на культурі клітин Vero/SLAM, виявлення РНК вірусу кору/краснухи методом ПЛР, виявлення АТ (IgM/G) до вірусу кору/краснухи методом ІФА. Для верифікації діагнозу кору і краснухи використовуються високочутливі та високоспецифічні діагностичні тест-системи, що поставляються ВООЗ.

З початку підйому захворюваності на кір в квітні 2017 року і по квітень 2018 року з метою підтвердження клінічного діагнозу, в лабораторію надійшло більше тисячі сироваток крові. Антитіла до IgM виявлено у 836 зразках. Також біоматеріал від хворих досліджувався на культурі клітин. Вірус кору був виділений в 24 пробах.

З метою визначення циркулюючого генотипу в межах Одеської області, зразки біоматеріалу направлялись в регіональну референс лабораторію ВООЗ з діагностики кору і краснухи (РРЛ) ВООЗ у Люксембург. На території Одеської області було визначено генотип вірусу кору В3 (Кабул)-МВ/Кабул./20/2014/3, який характеризується високою патогенністю та вірулентністю.

На початку поточного року в лабораторії,  вперше в Україні, були впроваджені  дослідження біоматеріалу методом ПЛР  діагностики. Реагенти для проведення  досліджень даним методом були отримані  по лінії ВООЗ. Із 9 досліджуваних зразків  отримано 7 позитивних результатів. У  числі досліджених проб - біоматеріал  летальних випадків - новонародженої  дитини з Одеської області та 5-ти місячної  дитини із м. Одеси. Зразки матеріалу для  верифікації отриманих результатів і з метою генотипування також направлялись в РРЛ ВООЗ з діагностики кору і краснухи в Люксембург. В досліджуваних зразках визначається генотип вірусу кору В3.

Переглядів: 116 | Додав: mazurvale2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar