Головна » 2018 » Вересень » 25 » Якість питної води в навчальних закладах-під контролем
12:18
Якість питної води в навчальних закладах-під контролем

 

Згідно «Плану моніторингових досліджень об'єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення Одеської області на 2018 рік» спеціалістами ДУ«Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України» та відокремленими підрозділами проведені лабораторні дослідження якості питної води в ході комісійних перевірок готовності навчальних закладів до нового 2018-2019 навчального року. Всього досліджено 1588 проб питної води, з них:

- за мікробіологічними показниками – 844 проби, не відповідають гігієнічним нормативам 132 проби (15,6%);

- за санітарно-хімічними показниками – 744 проби, не відповідають гігієнічним нормативам 153 проби (20,6%).

Більшість нестандартних проб приходиться на воду, яка надходить у навчальні заклади від сільських водогонів, що є наслідком незадовільного контролю за станом водопровідної мережі та відсутністю відомчого лабораторного контролю за якістю питної води з боку органів місцевого самоврядування (Арцизький, Б.Дністровський, Березівський, Біляївський, В.Михайлівський, Болградський, Окнянський, Подільський Саратський, Татарбунарський, Захарівський та деякі інші райони). Від 30 до 50% навчальних закладів в Арцизькому, Татарбунарському, Болградському районах області працюють на привізній воді, що пов’язано з природним дефіцитом доброякісної питної води в південних районах. Однак, як показали проведені лабораторні дослідження, привізна вода не завжди гарантує епідемічну безпеку та якість за санітарно-хімічними показниками.

Результати лабораторних досліджень доведені до відома органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівників навчальних закладів з рекомендаціями щодо проведення дезінфекції водопровідних споруд і мереж та організації відомчого лабораторного контролю. Проінформовані відповідні територіальні управління Держпродспоживслужби для проведення нагляду за виконанням заходів та дотриманням санітарного законодавства в навчальних закладах.

За заявами засновників (керівників) навчальних закладів фахівці ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України» та відокремлених підрозділів в найкоротші терміни можуть провести додаткові позапланові лабораторні дослідження питної води за показниками якості та безпеки.

Доброякісна питна вода – запорука здоровя дітей.

Переглядів: 57 | Додав: duoolcmoz | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar