Головна » 2018 » Квітень » 3 » ЯК ЗБЕРЕГТИ ЗДОРОВ’Я
15:33
ЯК ЗБЕРЕГТИ ЗДОРОВ’Я

Напередодні Всесвітнього Дня здоров’я, який щорічно відмічається 7 квітня, фахівці ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України» надають рекомендації, які допоможуть покращити самопочуття, зберегти здоров’я, а іноді навіть врятувати життя.

1. Харчуйтесь правильно

Здорове харчування і підтримання маси тіла в нормі – це профілактика найбільш небезпечних захворювань- серцево-судинних, діабету та раку. Необхідно вживати щоденно харчові продукти всіх груп: овочі та бобові,фрукти та ягоди, цільні злаки  та горіхи, молочні і кисломолочні продукти, рибу та мясо, яйця.

Дотримуйтесь наступних простих правил:

-зменшіть сіль в раціоні до 1ч.л. та цукор до 50 г на добу;

-дотримуйтесь режиму харчування- прийом їжі кожні 4 години;

-вживайте достатньо рідини, в тому числі води,  (норма-4% від загальної маси тіла);

-не вживайте продуктів сумнівної якості, з простроченим терміном зберігання.

2. Почніть  тренуватися

Постійна фізична активність є обовязковою і незамінною складовою здорового способу життя в будь-якому віці. Щоденно приділяйте не менше 30хв.фізичній активності, що знизить ризик захворювань серця, інсульту, діабету.

3. Не паліть

В сигаретному димі міститься більше 4 тис.хімічних речовин, з яких250-шкідливі, а більше 50-можуть викликати рак.

4. Не займайтесь самолікуванням

Багато людей віддають перевагу самодіагностиці та самолікуванню, покладаючись на телевізійну рекламу, поради друзів та сусідів.В результаті витрачаються коштина ліки, які не потрібні, більш того, можуть зашкодити.

7. Проходьте профілактичні  медогляди  Щорічно від раку молочної залози помирає більш як півмільйона жінок. При цьому, якщо рак молочної залози виявляється на І стадії, то він виліковний в 95% випадків.

Чоловікам необхідно пройти профілактичний огляд в уролога.

8.Забезпечте здоровий та повноцінний сон-не менше 8 год. на добу(звичайно, з урахуванням індивідуальних особливостей кожного).

9.Оволодівайте новими знаннями та навичками, починаючи від вивчення іноземної мови та закінчуючи  сучасними ІТ-технологіями.

 

Будьте завжди здорові!

Переглядів: 177 | Додав: mazurvale2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar