Головна » 2018 » Серпень » 29 » Як вибрати шкільний ранець (рюкзак)
16:05
Як вибрати шкільний ранець (рюкзак)

Сьогодні вибір ранців та рюкзаків  для школярів феноменально величезний: підібрати можна на будь-який смак і гаманець. Проте не варто гнатися за дешевизною або красою! Під час вибору потрібно орієнтуватися на основні вимоги до ранця або рюкзака.

Згідно з гігієнічними вимогами, порожній ранець школяра повинен важити не більше 700г (1000г в старших класах). Пам'ятайте, що дитині доведеться носити в школу не тільки підручники з зошитами, а й різне шкільне приладдя. Згідно  «Гігієнічних вимог до друкованої продукції для дітей», затверджених наказом МОЗ України від 18.01.2007 №13, передбачені оптимальні показники ваги шкільних підручників без ваги портфеля (ранця):

      I-II класи - 1,5 - 2,0 кг;

      III-IV класи - 2,0 - 2,3 кг;

      V-VI класи - 2,3 - 3,0 кг;

      VII-VIII класи - 3,0 - 3,5 кг;

      IX-XI (XII) класи - 3,5 - 4,5 кг.

До зібраного ранця теж є свої вимоги: вага не повинна перевищувати 10% ваги дитини (15% в старших класах). Наприклад, вага першокласника становить 27 кг. Виходячи з цього, максимально нешкідлива для дитячого хребта вага наповненого портфеля (рюкзак + підручники і все інше) становить 2 кг і 700 г. Перевищення цих норм може призвести до викривлення хребта.

Розмір ранця теж має свої норми. Він не повинен за шириною перевищувати ширину плечей  школяра.

Спинка у ранця має бути жорсткою (ортопедичною). Але в той же час вона повинна бути пом'якшена поролоном, щоб запобігти спітнінню спини під час його носіння до школи і зі школи.

У шкільного ранця або рюкзака обов'язково повинні бути дві широкі лямки, які не дозволяють його носити на одному плечі (діти люблять так робити). Ширина кожної лямки має бути не меншою 5 см (ідеально - 7см). Також вони повинні бути потовщені поролоном або іншим м'яким ущільнювачем, щоб не здавлювати плечі малюка і не ковзати. Обов'язково звертайте увагу на розташування лямок портфеля: занадто близько пришиті один до одного буду врізатися в шию, а якщо відстань між ними велика - будуть сповзати.

  • Відділення портфеля

Всередині повинно бути декілька відділень. Основне – для книг та зошитів, меншого розміру – для ручок, олівців, фломастерів тощо.

Матеріал, який використовується для виготовлення верху портфелів, рюкзаків, ранців, повинен бути легким, міцним, з водовідштовхувальним просоченням або покриттям, морозостійкий, зручний для чищення, яскравого кольору, мати деталі та фурнітуру зі світловідбивними елементами для безпеки дитини, особливо зимової пори, коли рано сутеніє.

  • Застібки портфеля

Застібки, липучки, засувки на ранці повинні відкриватися і закриватися без особливих зусиль. Також звертайте увагу, щоб вони були легкими у використанні та надійними.

Купивши ранець для першокласника, важливо ще й правильно його відрегулювати. Ортопеди зазначають, що його неправильне розташування на спині за умови щоденного використання може стати причиною виникнення проблем. Якщо рюкзак або ранець висить на спині занадто низько, це призводить до розвитку кіфозу (викривлення нижнього відділу хребта). Також дивіться, щоб шкільні аксесуари були рівномірно розподілені у портфелі та не викликали бокового викривлення у дитини. Занадто велика вага портфеля може призвести до деформації плечових суглобів дитини. До того ж, якщо у неї є плоскостопість (що зараз не рідкість), це може стати причиною зсуву міжхребетних дисків, появи головних болів і болів у тазостегнових суглобах.

Дотримуючись вищевикладених рекомендацій при виборі портфелю, Ви забезпечите, понад усе, збереження здоров’я та гарного самопочуття вашим дітям.

Переглядів: 32 | Додав: mazurvale2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar