Головна » 2018 » Березень » 15 » Інформаційне повідомлення про поширення небезпечних інфекційних захворювань у світі
15:22
Інформаційне повідомлення про поширення небезпечних інфекційних захворювань у світі

Розроблене фахівцями ДУ УНДПЧІ за матеріалами інформаційних повідомлень ВООЗ та сайту ProMED-mail  Міжнародного товариства з проблем інфекційних хвороб

ЗМІСТ

ЕПІДЕМІЧНА СИТУАЦІЯ З НЕБЕЗПЕЧНИХ ІНФЕКЦІЙИХ ХВОРОБ у II півріччі 2017 р.    

1. Чума

2. Жовта гарячка

3. Холера

4. Близькосхідний респіраторний синдром (БСРС, МЕRS)

5. Малярія


ЧУМА

Мадагаскар. Протягом серпня-листопада 2017 р. ВООЗ продовжувало активно впроваджувати заходи у відповідь на спалах чуми на Мадагаскарі, що поширився на територію столиці та портові міста. Занепокоєність щодо можливого швидкого поширення хвороби виникла через високу щільність населення в столиці та слабкість системи охорони здоров'я країни. Ситуація ускладнилася через високий рівень стійкості до делтаметрину (інсектицид, який використовується для боротьби з блохами), який спостерігається в країні.

Спалах чуми почався після смерті 31-літнього чоловіка з округу Анказобе в Центральному нагір'ї, що є ендемічним з чуми районом. Чоловік занедужав 23 серпня під час поїздки в Таматаву (через Антананаріву). Через декілька днів (27 серпня) у хворого з'явилися респіраторні симптоми, його стан швидко погіршувався і незабаром він помер. У найближчій лікарні в Морамангє тіло померлого було підготовлено до поховання без дотримання заходів безпеки. В результаті 31 особа, що мала прямі і безпосередні контакти з померлим, занедужала, а 4-ри з них померли. Спалах було ідентифіковано тільки 11 вересня 2017 р. після смерті 47-літньої жінки з Антананаріву, у якої виявлено легеневу форму чуми. З моменту підтвердження першого випадку легеневої чуми Міністерство охорони здоров’я Мадагаскару негайно розпочало проведення епідеміологічного розслідування на місцях та заходи щодо відстеження контактів з хворими.

За інформацією ВООЗ, станом на 22 грудня 2017 р. (починаючи з 1 серпня 2017) Міністерство охорони здоров'я Мадагаскару повідомило ВООЗ про 2580 випадки чуми (395 - підтверджених, 629 - імовірних і 965 – підозрюваних), включаючи 222 (8,6%) випадки смерті. За період спалаху, Національним Центром ВООЗ по боротьбі з чумою на Мадагаскарі було виділено 33 ізоляти Yersinia pestis, які виявилися чутливими до антибіотиків, рекомендованих Національною програмою боротьби з чумою.

За клінічною формою захворюваність мала відповідну структуру:

- 1989 (77,0%) випадків легеневої чуми;

- 381 випадок (15,0%) бубонної чуми;

- 1 випадок септичної форми чуми (0,1%);

- 209 (8,8%) випадків з невизначеним типом

З початку спалаху випадки легеневої форми чуми було діагностовано у 58 з 114 районів країни (53%), у тому числі неендемічних, густо населених районах і великих містах. Найбільша кількість випадків легеневої чуми зареєстрована в 3-х містах: столиці країни м. Антананаріву, Тоамасина і Фаратсихо. Найбільш постраждалим виявився округ Аналаманга (Антананаріву), де виявлено 68 % усіх зареєстрованих випадків.

В цілому, з початку спалаху були виявлені 7494 контактні особи, які на даний час завершили 7-денне спостереження і курс антибіотикопрофілактики. У 11-ти контактних виявлено ознаки захворювання та призначено курс лікування. Серед медичного персоналу занедужало 81 людина, летальних випадків не зареєстровано.

Уряд Мадагаскару підтвердив факт захворювання на легеневу чуму у громадянина Сейшельських островів, який відвідував острів в зв'язку зі спортивною подією - проведення змагань по баскетболу на кубок клубів-чемпіонів країн Індійського океану (з 23 вересня по 1 жовтня). Чоловік помер в лікарні Антананаріву 27 вересня.

Число нових випадків чуми почало знижуватися наприкінці жовтня. Останній підтверджений випадок бубонної чуми був зареєстрований 18 листопада, останній випадок легеневої чуми – 19 листопада 2017 р. Офіційна заява щодо завершення спалаху легеневої чуми на Мадагаскарі надійшла від прем’єр-міністра країни 27 листопада 2017 року, при цьому було наголошено, що боротьба з чумою продовжується в ендемічних, зокрема, віддалених сільських районах.

Мал. 1 - Число підтверджених, імовірних, підозрюваних випадків чуми на Мадагаскарі за період з 01.08 по 15.11.2017


 

Мал. 2 – географічний розподіл підтверджених і ймовірних випадків легеневої чуми (01.08-12.11.2017)


 

Протиепідемічні та профілактичні заходи

Міністерство охорони здоров’я Мадагаскару, за підтримки ВООЗ, продовжує впровадження і координацію комплексу медико-санітарних заходів, а саме:

- активне виявлення і епідеміологічне розслідування нових випадків захворювання;

- ізоляцію і лікування всіх пацієнтів з легеневою чумою;

- виявлення і організацію медичного нагляду за контактними, включаючи безкоштовне надання профілактичного курсу антибіотиків;

- посилення епіднагляду у всіх неблагополучних районах;

- організацію і проведення дезінфекції, дезінсекції і дератизації;

- підвищення обізнаності робітників системи охорони здоров`я з питань інфекційного контролю;

- поліпшення поінформованості населення;

- надання інформації про заходи для інфекційного контролю під час похорону.

Для посилення можливостей та оперативного проведення протиепідемічних заходів Міністерство охорони здоров’я Мадагаскару також направило до регіонів з високою захворюваністю на легеневу форму чуми групи швидкого реагування.

Оскільки чума ендемічна для Мадагаскару, ВООЗ попереджає, що до завершення активності сезону (квітень 2018 р.) може бути ще велика кількість випадків чуми. Тому важливо, щоб контрольні заходи були продовжені до кінця сезону чуми.

За оцінкою ВООЗ, ризик поширення інфекції на території інших країни є високим. Через інтенсивний авіаційний зв'язок із сусідніми островами Індійського океану є ризик регіонального поширення хвороби, який оцінюється як помірний.

З метою попередження міжнародного поширення чуми, 10 жовтня 2017 р. МОЗ Мадагаскару за підтримки з боку ВООЗ запровадило у Міжнародному аеропорту Антананаріву посилені заходи скринінгу для всіх пасажирів, що залишають країну. ВООЗ і партнери надають додаткову підтримку для посилення заходів у пунктах перетинання державного кордону.

ВООЗ направила до Мадагаскару епідеміологів і інших фахівців для надання працівникам бюро ВООЗ і Міністерства охорони здоров’я сусідніх країн інформацію стосовно наявних ризиків та оцінки адекватності запроваджених заходів реагування на поточну ситуацію.

Дев'ять країн і заморських територій в Африканському регіоні (Коморські острова, Ефіопія, Кенія, Маврикій, Мозамбік, Реюньон (Франція), Сейшельські Острови, Південна Африка і Танзанія) визначені в якості пріоритетних країн із забезпечення готовності до чуми. Вищезазначені країни та території мають торговельні і туристичні зв'язки з Мадагаскаром. У цих країнах ухвалюються заходи щодо підвищення інформованості населення з чуми, посилення епіднагляду за небезпечною хворобою і завчасне поліпшення матеріально технічного забезпечення.

Довідково. На Мадагаскарі чума є ендемічною хворобою, включаючи район Анказобе, де виник спалах. Щорічно під час епідемічного сезону (вересень-квітень) в країні реєструються випадки бубонної чуми. Даний спалах був зареєстрований більш ніж через два тижні після смерті першого інфікованого.

Сейшельські Острови – підозра на завезення чуми з Мадагаскару.

10 жовтня 2017 р. Міністерство охорони здоров’я Сейшельских островів інформувало ВООЗ про імовірний випадок легеневої чуми у чоловіка, який здійснював подорож до Мадагаскару. Враховуючи наявність відповідного епідеміологічного анамнезу, пацієнт з симптомами гострого респіраторного захворювання був терміново госпіталізований до місцевої лікарні, де почав одержувати відповідне лікування. 11 жовтня при проведенні дослідження на чуму зразка мокротиння був отриманий слабо позитивний результат.

При відстеженні контактів хворого було виявлено та взято під медичний нагляд 1223 особи, які контактували з пацієнтом з імовірним зараженням, зокрема, 41 пасажир, 7 членів екіпажу літака, 12 близьких родичів і 18 співробітників і пацієнтів поліклініки, в яку спочатку звернувся пацієнт. Серед осіб, що мали контакти з пацієнтом, було виявлено 4 особи з імовірним захворюванням. Всі вони отримували лікування.

Після отримання негативних результатів тестування в Інституті Пастера в Парижі всі особи, які були ізольовані в лікарні, включаючи пацієнта з можливим захворюванням, були виписані. Профілактичне лікування антибіотиками і моніторинг стану здоров'я на предмет розвитку симптомів захворювання - припинені.

За рекомендацією і підтримкою ВООЗ основні заходи щодо реагування включали:

- 10 жовтня був створений Кризовий комітет для координації епіднагляду, організації відповідних заходів, матеріально-технічного забезпечення;

- Уряд виділив кошти на підтримку діяльності Комітету, за рахунок чого було відкрито і оснащено тимчасове карантинне відділення і проведений комплекс профілактичних заходів у необхідному обсязі;

- з 8 жовтня були тимчасово припинені польоти авіакомпанії на Мадагаскар і з Мадагаскару для попередження завезення випадків чуми.

Оцінка ризику ВООЗ. Офіційна інформація щодо зареєстрованих випадків завезення чуми на Сейшельські острови відсутня. Виходячи з наявної ситуації, ВООЗ не рекомендує впроваджувати будь-які обмеження на поїздки і торгівлю з Сейшельськими Островами.

ЖОВТА ГАРЯЧКА

Бразилія. За інформацією ВООЗ від 24 листопада 2017 р. у Сан-Паулу було зареєстровано 71 випадок підозри на жовту гарячку, з них 2 випадки були підтверджені лабораторно, у тому числі 1 летальний, по 6 випадкам проходить розслідування, 63 випадки не підтвердилися. Два випадки захворювання зареєстровані в районі Штатіба (Сан-Паулу) з 17 вересня по 15 жовтня. Це перші випадки жовтої гарячки, про які повідомила Бразилія з червня 2017 р.

В Сан-Паулу спостерігається і загострення епізоотичної ситуації. У період з липня по листопад 2017 р. зареєстровано 580 епізоотій (випадків) серед приматів, у 120 випадках жовта гарячка підтверджена лабораторно, 74 випадки класифіковані як невизначені, а в 153 випадках жовта гарячка виключена. Найбільше число епізоотій зареєстровано в зонах постійного спостереження, епізоотичні випадки також виявлено на нових територіях. У жовтні 2017 р. з'явилися епізоотії у великих парках, розташованих у міській частині г. Сан-Паулу.

У зв'язку з виявленням 2-х випадків захворювання на жовту гарячку серед людей і появою епізоотій у міському районі Сан-Паулу і муніципалітетах, офіційна влади почала масові кампанії з вакцинації населення в районах, які раніше вважалися вільними від ризику передачі жовтої гарячки. Крім цього, запроваджено широку інформаційну кампанію серед населення.

Оцінка ризику. ВООЗ продовжує відстежувати епідемічну ситуацію і оцінювати ризики поширення інфекції. Виходячи з наявної інформації, ризик регіонального поширення жовтої гарячки існує. Ризик на глобальному рівні вважається низьким і обмеженим тільки для невакцинованих мандрівників, що повертаються з неблагополучних районів.

Нігерія. 15 вересня 2017 р. Нігерійський центр з контролю над захворюваністю повідомив ВООЗ про новий підтверджений випадок жовтої гарячки. Занедужала 7-літня дівчинка зі штату Квара. Згідно з анамнезом дівчинка не була вакцинована проти жовтої гарячки та не виїжджала за межі штату протягом 2 років. Діагноз пацієнтки був підтверджений лабораторно (методом ПЛР).

У період з 2 липня по 19 грудня 2017 р. зареєстровано 341 підозрілий випадок жовтої гарячки у 16 штатах країни, включаючи: Абию, Анамбра, Борно, Эдо, Энугу, Кано, Катсину, Коги, Квару, Кебби, Лагос, Насараву, Нігер, Ойо, Плато і Замфара. Шість штатів повідомили про підтверджені випадки (Кано, Кебби, Коги, Квара, Насарава й Замфара).

Станом на 19 грудня 2017 р. 213 зразків крові пацієнтів були досліджені в 5-ти лабораторіях Нігерії та відправлені для підтвердження до референс центру. Позитивний результат дослідження отримано у 32 зразках. Подальше епідеміологічне дослідження триває.

ВООЗ і партнери надають підтримку Уряду Нігерії у запровадженні заходів по реагуванню на спалах. З метою проведення розслідування спалаху, спостереження за ситуацією і проведення кампанії з вакцинації населення в каїні розгорнута Національна група швидкого реагування, сформований Центр надзвичайного реагування у неблагополучному районі країни, в роботі якого приймають учать експерти ВООЗ. Для отримання вакцини від жовтої гарячки Нігерія звернулася до Міжнародної координаційної групи (МКГ) та провела 10-денну кампанію з імунізації населення у віці від 9 мес до 45 років в районах високого ризику (штатах Квара і Коги). З цією метою було мобілізовано 200 медичних працівників і волонтерів.

Довідково. Останній спалах жовтої гарячки в Нігерії було зареєстровано у 2002 році, коли занедужало 20 людей, з яких 11 людей померли.

 

Франція – Французька Гвіана

22 серпня 2017 р. Національний координатор з ММСП Франції повідомив ВООЗ про підтверджений летальний випадок жовтої гарячки на території Французької Гвіани. Це перший підтверджений випадок захворювання з 1998 року на даній території. 7 серпня 43 річна мешканка Бразилії, була госпіталізована та померла 9 серпня в лікарні Кайєнни від гострого гепатиту. Статус вакцинації у померлої – невідомий. 21 серпня діагноз жовтої гарячки був лабораторно підтверджений методом ПЛР у національному референс-центрі арбовірусів – Інституті Пастера в Кайєннє. Це перший підтверджений випадок на даній території.

Епідеміологічне розслідування щодо можливого місця інфікування пацієнтки жовтою гарячкою - триває. Найбільш імовірним географічним районом можливої передачі інфекції вважається район поблизу кордону між Французькою Гвіаною і Бразилією. За попередніми результатами – даний випадок епідеміологічно не пов'язаний зі спалахами жовтої гарячки, які реєструвалися в Бразилії, починаючи із січня 2017 року.

Оцінка ризику ВООЗ. З урахуванням наявної інформації про епідеміологічну ситуацію в країні і вжиті заходи щодо профілактики захворювання на жовту гарячку серед населення, імовірність епідемії і міжнародного поширення інфекції існує. Однак, вона є обмеженою та може бути зменшена шляхом додаткової вакцинації з максимальним охопленням населення.

ВООЗ не рекомендує вводити у відношенні Французької Гвіани будь які обмеження на поїздки і торгівлю.

Болівія повідомила ВООЗ про 5 випадків жовтої гарячки, у тому числі 3 летальних, що сталися у період з січня по липень 2017 р. Усі хворі не були вакциновані, інфікування їх відбулося в районах з ризиком передачі жовтої гарячки: Ла-Пас (4 випадки) і Кочабамба (1 випадок). Вік хворих становив від 9 до 48 років.

ВООЗ рекомендує: продовжувати імунізацію населення груп ризику та вжити необхідні заходи щодо інформування і вакцинації подорожуючих, які прямують у неблагополучні з жовтої гарячки регіони.

Перу за період січень-листопад 2017 р. повідомила про 16 підтверджених і ймовірних випадки жовтої гарячки, включаючи 3 смертельних випадка. Більшість випадків, як і в минулому 2016 році, виявлено в районі Юніна.

Регіональне бюро ВООЗ приймає запобіжні заходи щодо інформування і вакцинації подорожуючих, які прямують у неблагополучні з жовтої гарячки регіони.

Кот-Д'Івуар (Африка). Станом на вересень 2017 р. було зареєстровано 128 підозрілих випадки, з яких 20 (15,6%) були підтверджені лабораторно. Летальність склала 11,7%. Випадки реєструються в м. Абіджан, де багато невакцинованих людей, що може привести до швидкого поширення жовтої гарячки.

Останні випадки жовтої гарячки реєструвалися Кот-Д'Івуарі в 2011 році, а в м. Абіджан – в 2008 р., коли щепленнями було охоплено 60% населення.

ВООЗ рекомендує уряду країни провести екстрену кампанію з вакцинації проти жовтої лихоманки 3-х млн. чоловік.

 

ХОЛЕРА

Східна і Південна Африка 27 листопада 2017 р.

Сомалі: в країні спостерігається тенденції до зниження захворюваності. Протягом 45-го тижня зареєстровано 20 нових випадків, у порівнянні з 78 випадками зареєстрованими протягом 44 тижня. Найбільш вражені регіони - Тогдер, Аудаль, Сіль.

Кенія: на даний час спалах холери охопив 6 округів: Найробі, Гарісса, Момбаса, Кіліфі, Эмбу й Кіріньяга. Протягом 46 тижнів було зареєстровано 60 нових випадків з них 3 з летальним результатом.

Південний Судан: спостерігається тенденції до зниження захворюваності, так на 44 тижні було зареєстровано 20 нових випадків, порівнянню з 43 тижнем, де було зареєстровано 40 випадків, з них 3 летальних. Більшість випадків реєструвалися в округах Джуба й Буди.

Танзанія: на 46 тижні були зареєстровано 43 нових випадки в районах Мбее, Сонгве та Кигоме.

Бурунді: повідомляється про 10 нових випадків, зареєстрованих на 44-му тижню, на території Макамба, Бубанза, Ісаре й Чибитонє.

Замбія: повідомляється про збільшення росту захворюваності. Протягом 46 тижня було зареєстровано 48 випадків, з них 2 летальних, у порівнянні з 22 випадками на 45 тижні. Випадки реєструються в районах: Чипата, Каньяма, Чавама, Баулени, Матеро й Челстона в Лусаке.

Мозамбік: на 46 тижні було зареєстровано 39 нових випадків у порівнянні з 84 випадками на тижні 45. Випадки були зареєстровані в районах Нампул, Накарроа, Мемба й Эрати.

Уганда: повідомляється про реєстрацію 7 нових випадках протягом 45 тижня в районах Каси, Небби й Кисоро. На 44 тижні було зареєстровано 48 випадків захворювання холерою.

Азія. Ємен 11 грудня 2017 р.

Станом на 11 грудня 2017 р. у Ємені було зареєстровано 983486 випадків холери, з них 2225 з летальним результатом. Епідемія охопила 21 з 22 провінцій країни, про це говориться в доповіді Організації Об'єднаних Націй. Також у доповіді відзначено, що острів Сонотра є єдиним районом, де не реєструвалася захворюваність. Найбільша кількість смертей реєструються в провінції Хаджай – 417 випадків. Спалах на території Ємену триває.

Кенія 11 грудня 2017 р.

У період з 1 січня по 29 листопада міністерство охорони здоров'я країни повідомило ВООЗ про 3967 лабораторно підтверджених та ймовірних випадки холери, включаючи 76 летальних (1,9%). З них 596 випадків були підтверджені лабораторно. Усі випадки були зареєстровані в 20 з 47 округів Кенії. Станом на 29 листопада активні фази спалахів холери тривають в 7 округах (Эмбу, Гарисса, Кириньяга, Мамбаса, Найробі, Туркана й Ваджир).

(ProMED mail)

Ангола 1 січня 2018 р.

На даний час представники органів охорони здоров'я заявили, що зі спалахом малярії почався спалах холери в провінції Уиге. Вже зареєстровано 5 підтверджених летальних випадки.

Представниками органів охорони здоров'я проводяться заходи для оцінки й запобігання ситуації, що склалася.

(ProMED mail)

Замбія 7 січня 2018 р.

Були зареєстровано 2 випадки зараження холерою дітей віком до 2-х років у районі Китве (Замбія). Діти були госпіталізовані і проходять подальше лікування.

 

Близькосхідний респіраторний синдром

(БСРС, МЕRS)

Станом на 22 грудня 2017 р., починаючи з вересня 2012 р., в усьому світі виявлено 2122 лабораторно підтверджені випадки зараження на MERS-CoV, включаючи понад 740 (34,8%) випадків смерті. Нові випадки за період липень-грудень реєстровані в Катарі, ОАЭ, Омані і Саудівській Аравії.

Катар. 12 червня 2017 р. Національний координатор з ММСП інформував ВООЗ про один випадок інфікування коронавірусною інфекцією. 8 червня чоловік, що не є громадянином Катара, звернувся за медичною допомогою в центр охорони здоров'я, а 9 червня було отримано позитивні результати тестування на MERS-CoV. Встановлено, що чоловік 28 травня відвідував Саудівську Аравію та контактував з верблюдами і вживав сире молоко. За контактними встановлене спостереження протягом 14-денного періоду, нових випадків не виявлено.

В Об'єднаних Арабських Еміратах зареєстровано 2 випадки MERS-CoV, про які Національний координатор з ММСП повідомив ВООЗ 29 липня і 23 серпня 2017 р.

Занедужали чоловіки з одного міста, але випадки не пов’язані між собою. Відстеження контактів серед працівників охорони здоров'я (89) і контактів за місцем роботи (95) не виявило нових випадків MERS-CoV.

Повідомлення про третій випадок MERS-CoV надійшло у ВООЗ 11 грудня 2017 р. При проведенні скринінга, як у контактного з верблюдами у яких був позитивний результат ПЛР на MERS-CoV, виявили хворого чоловіка.. Подальше відстеження контактів Центром профілактики і скринінга захворювань в Абу-Даби (ОАЭ) – не виявлено нових випадків MERS-CoV.

У Саудівській Аравії зареєстровано нових випадків MERS-CoV у кількості 80 випадків -

Національний координатор з ММСП повідомив ВООЗ:

- У період з 24 червня по 3 липня 2017 р. - 3 спорадичні випадки інфікування людей коронавірусною інфекцією в різних містах: Ер-Ріяд, Эд-Даммам і Ель-Баха. Хворі не є медичними працівниками, двоє з них мали контакти з верблюдами. \

- У період з 4 липня по 12 серпня 2017 р. - 26 випадків інфікування людей, з яких 13 пов’язані з лікарнею округу Ель-Джаф. Випадки виявлені шляхом відстеження контактів у лікарні, де лікувався перший захворілий пацієнт. Серед них 8 медичних працівників, усі вони не мали симптомів захворювання.

- У період з 13 по 30 серпня 2017 р. – 12 нових випадків MERS-CoV, з яких 6 випадків були пов'язані між собою побутовими контактами. Випадки виявлені були при проведенні медичного спостереження і обстеження контактних.

- У період з 31 серпня по 26 вересня 2017 р. – 9 нових випадків зараження коронавирусом, 1 з яких був пов'язаний з попереднім кластером.

- У період з 27 вересня по 31 жовтня – 12 випадків MERS-CoV.

- У період з 31 жовтня по 8 грудня 2017 р. – 18 випадків інфікування коронавирусной інфекцією, зареєстрованих в 3-х регіонах країни. Розслідування триває, але в 5-ти випадках встановлений контакт із верблюдами, в 1 випадок – домашній контакт із хворим.

В Омані Національний координатор з ММСП інформував ВООЗ про 2 випадки MERS-CoV:

В обох випадках причиною захворювання з'явився контакт із верблюдами і уживання сирого молока.

Кількість підтверджених випадків MЕRS-CoV  станом на грудень   2017 р.

 

№ п/п

Країни реєстрації

Випадки зараження

Летальні випадки

Летальність %

Близький Схід

1911

695

36,3

1

Саудівська Аравія

1751

656

37,5

2

Об'єднані Арабські Емірати

86

13

15,2

3

Катар

22

5

33,3

4

Йорданія

26

10

38,4

5

Оман

10

4

40,0

6

Кувейт

4

2

50,0

7

Єгипет

1

0

0,0

8

Ємен

1

1

100,0

9

Ліван

2

0

0,0

10

Іран

6

2

33,3

11

Туреччина

1

1

100,0

12

Бахрейн

1

1

100,0

Європа

14

6

43,0

13

Австрія

2

0

0,0

14

Об'єднане Королівство

4

3

75,0

15

Німеччина

3

1

33,3

16

Франція

2

1

50,0

17

Італія

1

0

0,0

18

Греція

1

1

100,0

19

Нідерланди

2

0

0,0

Країни Азії

191

37

19,1

20

Таїланд

4

0

0

21

Малайзія

1

1

100,0

22

Філіппіни

3

0

0,0

23

Корея

185

36

19,5

24

Китай

1

0

0,0

Країни Африки

5

2

40,0

25

Туніс

3

1

33,3

26

Алжир

2

1

50,0

Америка

2

0

0,0

27

Сполучені Штати Америки

2

0

0,0

Разом

2122

740

34,8

МАЛЯРІЯ

Франція. 7 вересня 2017 р. повідомила про два випадки у місті Мулен, регіон Оверно-Рона-Альпи. Обидва хворі не виїжджали за кордон і не мали контактів із хворими. Але вони були присутні на весіллі у місті Мулен, святкування проходило у період з 11 по 16 серпня 2017 року.

Регіональне агентство охорони здоров'я Оверно-Рона-Альпи провело розслідування. Жоден з гостей, що перебував на святкуванні не підтвердив наявність яких-небудь симптомів або відвідування ензоотичних територій з малярії. Так само в ході розслідування з'ясувалося, що випадок малярії був ідентифікований у людини з Буркина-Фасо, який перебував у місті Мулен на протязі декількох днів за 2 тижні проведення весілля в цьому місті. Надалі проводяться дослідження, відбір зразків для молекулярної діагностики, для оцінки зв'язку між завезеним випадком і двома у місті Мулен.

Великобританія. (завезений випадок з Кіпру)

У вересні об'єднане королівство повідомило про 3-ри випадки малярії туристів, що повернулися з міста Эсентепе на півночі Кіпру. Усі троє перебували в місті Эсентепе протягом 2-3 тижнів у серпні 2017 року. Після повернення у Великобританію ці випадки зараження малярією були підтверджені лабораторно.

Коста-Рика

Міністерство охорони здоров'я Коста-Рики повідомляє про збільшення реєстрації випадків малярії. У період з 2012 по 2015 роки на Коста-Риці не реєструвалися випадки захворювання, а в 2016 році було кілька випадків. В 2017 році були зареєстровані випадку: у м. Лимон – 4, у містах Сарапини та Еріда по – 3, і в містах Питале та Сан-Карлос – по 2 випадки.

Кенія

Повідомляється про спалах малярії в місті Північний Хорр (Кенія), де зареєстровано 186 випадки з підозрою на захворювання, з них 136 лабороторно підтверджено в тому числі 15 летальних. Виникнення спалаху пов’язують з різким збільшенням кількості комарів після великих опадів, які пройшли у період з липня 2017.

Кабо-Верде

На місцевому рівні повідомляється про 254 зареєстрованих випадків малярії в Кабо-Верде. Більшість захворілих (75%) не відразу звернулися за медичною допомогою, не дивлячись на це летальність залишилася низкою (0,4%). У повідомленні говоритися про 7 випадків важкого перебігу захворювання та про 2 випадки хвороби під час вагітності. Так само повідомляється про локалізацію хвороби в місті Прайя на острові Сантьяго, без подальшого поширення. На сусідніх островах ( Сан-Винсенте, Саль і Порту-Ново), так само виявлено кілька випадків захворювання, однак найімовірніше ці випадки пов'язані з поїздками в місто Прайя, без наступних доказів місцевої передачі. Епідемія малярії в Кабо-Верде локалізована. 

Індія

Станом на 4 листопада 2017 року повідомляється про 552 випадки малярії, у той час як в 2016 році було зареєстровано 423 випадку, в 2015 році – 305 випадків. Ріст захворюваності пов'язують із недостатньо проведеною роботою по знищенню москітів.

Переглядів: 123 | Додав: mazurvale2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar