Головна » 2018 » Травень » 31 » 1 ЧЕРВНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ
14:34
1 ЧЕРВНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

Щороку в перший день літав багатьох країнах світу відзначається одне з найстаріших міжнародних свят – Міжнародний день захисту дітей.В цьому році зазначене свято буде відзначатися вже в 69-й раз.

Мета Дня захисту дітей –привернути увагу громадськості до сучасних проблем дітей, сприяти духовному та фізичному розвитку підростаючого покоління.

На думку експертів ВООЗ більш одного з чотирьох випадків смерті серед дитячого населення в віковій групі до 5 років можна було б попередити очистивши навколишнє середовище. За даними ВООЗщорічно в світі фіксується близько 1,7млн.випадків смерті серед дітей даної вікової групи (26% від всіх випадків смерті дітей),що так чи інше пов’язані з забрудненням повітря, води,низьким рівнем санітарної культури.Зокрема 361тис.дітей до 5 років вмирають від діареївнаслідок вживання недоброякісної води; більш ніж 570тис.дітей вмирають від пневмоній, внаслідоквисоких рівнів забруднення повітря. Визначається зростання кількості дітей, у яких виявлені симптоми астми,що, на думку експертів ВООЗ, пов’язані з порушенням мікроклімату (температури, вологості) та забрудненням повітря, зокрема дією таких специфічних факторів як вторинний тютюновий дим, викиди автотранспорту, квітковий пилок, цвіль. На сьогодні в світі симптоми астми зареєстровані приблизно в 11-14% дітей у віці 5 років і старше, 44% з них пов’язані з забрудненням навколишнього середовища.

За даними КУ «Одеський обласний інформативно-аналітичний центр медичної статистики» в структурі захворюваності дітей Одеської області за 2017 р. на І місці, як і в попередні роки, стояли хвороби органів дихання (71,8%) (Рис.1). За останні 5 років зафіксовано зростання рівня захворюваності дітей даною патологією на 3,6% (зокрема серед підлітків – на 11,4%). В 2017 р. обласний показник захворюваності дітей хворобами органів дихання перевищував показник по Україні на 7,7%. Окрім того, перевищували показники по Україні обласні рівні захворюваності дітей на окремі стани, які виникли в перинатальному періоді (на 72,7%), психічні розлади (на 65,8%), інфекційні та паразитарні захворювання (на 27,8%), хвороби нервової системи (на 0,57%). На ІІ місці в структурі захворюваності дітей області стояли хвороби шкіри та підшкірної клітковини (4,7%), на ІІІ місці – інфекційні та паразитарні хвороби (4,52%) (Рис.1).

Рис.1. Структура захворюваності дітей Одеської області за 2017 рік (%)

Для збереження здоров’я дітей  необхідно звертати  особливу увагу на  якість повітря,освітленість,мікроклімат в навчальних приміщеннях, якість води,  харчових продуктів, а також пропаганду здорового способу життя.

ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України» пропонує керівникам навчально-виховних закладів всіх форм власності, фізичним та юридичним особам, батьківським комітетам та іншим зацікавленим громадянам з метою недопущення погіршення стану здоров’я дітей звертатися до Центру для отримання консультацій та проведення необхідних досліджень.

За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Одеса, вул.Івана та Юрія Лип, 5А, контактний телефон: 64-16-85 (приймальна).

Пам’ятайте! Здоров’я дітей у Ваших руках.

Переглядів: 79 | Додав: mazurvale2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar